Stomatologia estetyczna

cyrkonprzeziernosc

Współczesna stomatologia estetyczna daje bardzo duże możliwości odbudowy utraconych zębów, a także poprawienia koloru, kształtu posiadanych zębów. Estetyczna odbudowa protetyczna staje się coraz bardziej dostępna dla pacjentów. Pacjenci oczekujący uzupełnień o najwyższej estetyce mają możliwość skorzystania z najlepszych rozwiązań jakim jest pełnoceramiczna odbudowa – korony pełnoceramiczne oraz na podbudowie tlenku cyrkonu.

Aktualnie w stomatologii najbardziej popularne i najczęściej stosowane są korony metalowo-porcelanowe. Nie jest to jednak rozwiązanie o najwyższej estetyce. Metal jest nieprzezierny i odbija światło w niekorzystny sposób, może to wpływać na sztuczny, matowy wygląd całej odbudowy. Im więcej światła w koronie, tym bliżej naturalnych ludzkich zębów. Należy pamiętać, że metal nie przepuszcza światła, a więc pomimo perfekcyjnego wykonania koron, nigdy nie osiągniemy w pełni sukcesu estetycznego.
Alternatywą dla koron metal-porcelana są korony i mosty pełnoceramiczne i cyrkonowe zbudowane z naturalnych materiałów. Dzięki temu są tak podobne do naturalnych zębów, że nie można ich odróżnić. Mają taką samą przepuszczalność światła jak w przypadku zębów naturalnych. Żaden inny materiał stosowany dotychczas w stomatologii nigdy nie miał tak wielkiej biozgodności. Przy ceramice dziąsło nie wykazuje stanów zapalnych, materiał jest wolny od uczuleń w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych metali na bazie stopów chromowo niklowych. Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu zalecane są również osobom, z chorym przyzębiem
Cyrkon – materiał ceramiczny zbliżony do ideału. Od wielu lat jest on wykorzystywany w technologii kosmicznej. W medycynie został zastosowany jako materiał eliminujący stopy metali a w stomatologii stanowi podbudowę wielu prac protetycznych.
Tlenek cyrkonu jest materiałem niezwykle wytrzymałym, wysoce estetycznym, w kolorze naturalnego zęba. Wytwarzany jest w oparciu o technologię komputerową, dzięki czemu uzyskuje się największą szczelność i dokładność. Jest biozgodny i nie daje uczuleń. Tlenek cyrkonu to obecnie materiał o najwyższych parametrach dla konstrukcji protetycznych.

Prace na bazie cerkonu charakteryzują się najwyższą dokładnością, czyli maksymalną precyzją, bowiem wykonywane są w nowoczesnej technice CAD-CAM czyli komputerowego skanowania i frezowania

Rozwiązania stomatologii estetycznej to między innymi:

  • licówki ceramiczne
  • korony pełnoceramiczne
  • korony pełnoceramiczne na podbudowie tlenku cyrkonu
  • korony ceramiczne na podbudowie metalu
  • protezy szkieletowe i nylonowe
  • nakładki Clear Aligner
  • implanty
  • wybielanie
  • korekcja kształtu, barwy przebarwionych zębów
  • wiele innych możliwości…

Metamorfozy – poglądowe zdjęcia przed oraz po leczeniu

Przedstawiamy Państwu kilka przypadków obrazujących stan przed leczeniem oraz po leczeniu protetycznym w KLONKO-DENT.

Przegląd – prac protetycznych