Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

leczenie pod mikroskopemLeczenie pod mikroskopem zębów to jedna z wielu nowoczesnych metod, jakie w ostatnim czasie wykorzystywane są w leczeniu zębów. Dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba.

Dziś stomatolog, posługując się mikroskopem, może wykonywać różne skomplikowane czynności i obserwować je w bardzo dużym powiększeniu. Daje to możliwość precyzyjnych działań w polu zabiegowym, np. o wielkości 1×1 mm. Posługując się tego rodzaju sprzętem, można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić. Lekarz jest też w stanie zamknąć perforację korzenia lub dna komory zęba.

Mikroskop nie tylko w endodoncji

Mikroskop w stomatologii wykorzystywany jest głównie w endodoncji (leczeniu kanałowym), chirurgii stomatologicznej i endodontycznej oraz w periodontologii (profilaktyka i leczenie chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej). Pomaga precyzyjnie wykonać resekcję wierzchołków korzeni zębów, obejrzeć i zrewidować rany poekstrakcyjne czy też zlokalizować złamane fragmenty zębów w czasie zabiegów chirurgicznych. Mikroskop stanowi również nieodzowną pomoc w stomatologii zachowawczej, przy leczeniu próchnicy – można ją dokładnie zdiagnozować i oczyścić ząb w sposób zapobiegający nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek. Wszelkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż wykonuje się je standardowo w znieczuleniu miejscowym.

Leczenie pod mikroskopem

Polskie lecznice posiadające to nowoczesne i niezwykle kosztowne urządzenie nie odbiegają standardem od światowych. Z reguły wyposażone są w aparaturę na najwyższym poziomie oraz najlepsze leki i nowoczesne materiały stomatologiczne potrzebne do wypełnień. W gabinetach wyposażonych w taki mikroskop jako narzędzie wspomagające często wykorzystywany jest również inny nowoczesny i wysoko specjalistyczny sprzęt. Najważniejsze jednak jest to, że gabinety dentystyczne dysponujące mikroskopem zatrudniają najlepszych specjalistów, ponieważ praca przy użyciu tego instrumentarium wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Pracujemy na urządzeniach optycznych najwyższej światowej marki ZEISS

Leczenie pod mikroskopem w Klonko-Dent

leczenie pod mikroskopemMikroskop OPMI® pico to nowy, kompaktowy mikroskop diagnostyczno-operacyjny dla stomatologii, o znakomitych parametrach technicznych- jasnej apochromatycznej optyce, dużej bazie stereoskopowej, o pięknej nowoczesnej sylwetce do wykorzystania zarówno w warunkach poradni jak i sali operacyjnej. Mikroskop ma wbudowaną kamerę FullHD co umożliwia podgląd pracy bezpośrednio na podłączonym ekranie. Proponujemy naszym Pacjentom leczenie pod mikroskopem zarówno w zakresie endodoncji, stomatologi zachowawczej, protetyki, chirurgii czy periodontologii. Nasza klinika wyposażona jest w trzy najnowszej klasy mikroskopy operacyjne Zeiss. Dzięki torom wizyjnym, możliwy jest podgląd pola zabiegowego w wysokiej jakości obrazu FullHD, a nawet nagranie całego zabiegu na nośniku elektronicznym.

LUPY

Rosnące wymagania oparte na jakości i precyzji spleczenie pod mikroskopemrawiają, że lupy stają się nieozownym narzędziem w wielu dziedzinach medycyny. Dzięki nowej linii produktów EyeMag ®, Carl Zeiss Wykorzystujemy lupy, które zapewniają doskonałą jakość obrazu oraz doskonały komfort noszenia. Doskonałe, stereoskopowe obrazowanie pozwala na lepsze odróżnienie nawet najdrobniejszych struktur i pomaga poprawić jakość pracy.