Pacjenci zagraniczni w KLONKO-DENT

Leczenie stomatologiczne pacjentów z Niemiec

Pacjenci z Niemiec

Przyjmujemy pacjentów niemiecko i angielsko języcznych. Przygotowujemy dokumentacje, plan i kosztorys leczenia dla zagranicznych ubezpieczalni. Mamy duże doświadczenie w leczeniu pacjentów z Niemiec. Przygotowujemy dla danej „Krankenkasse” dokumentacje medyczną pacjenta na drukach wskazanych przez tamtejsze ubezpieczalnie. Pacjent otrzymuje wszystkie potrzebne dokumenty w języku niemieckim oraz języku polskim. Na prośbę niemieckich „Krankenkass” wykonujemy również „Begutachtung” – oceny planowanego leczenia pacjentów, którzy rozpoczeli u nas leczenie.

Leczenie zachowawcze

Jeżeli jesteś ubezpieczony w niemieckiej kasie chorych i korzystasz z leczenia zachowawczego w KLONKO-DENT, to możesz uzyskać zwrot kosztów leczenia. Przygotowujemy stosowne dokumenty w języku niemieckim dla naszych Pacjentów oraz pomagamy uzyskać zwrot kosztów leczenia.

Czy moja kasa chorych uzna plan leczenia?

Przygotowany plan leczenia w KLONKO-DENT jest dokumentem w języku niemieckim. Pacjent otrzymuje formularz aktualnie obowiązujący w Niemczech. Dokładnie taki sam jaki otrzymałby idąc do dentysty w Niemczech (różowy druczek). W komplecie dokumentów jest całościowy opis planowanego leczenia w języku niemieckim. Pełna informacja o planowanych zabiegach i kosztach podanych w walucie EUR. W planie leczenia wyliczona jest również dopłata jaką pacjent powinien otrzymać od swojej kasy chorych – tak zwany „Festzuschuss”. Dopłata wyliczana jest na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów w Niemczech i NIE uwzględnia dodatkowych bonusów (Bonus 20%, Bonus 30%, Doppel) – „Festzuschuss ohne Bonusheft”. Jeżeli pacjentowi przysługuje prawo do skorzystania z bonusów, musi odpowiednie dokumenty przedstawić w swojej kasie chorych.

Mam plan leczenia i co dalej?

Komplet dokumentów Pacjent może osobiście dostarczyć do swojej kasy chorych w Niemczech lub za naszym pośrednictwem. Możemy wysłać bezpośrednio do kasych chorych pacjenta dokumenty. Po otrzymaniu pisemnej zgody, pacjent może rozpocząć leczenie. Cały koszt leczenia pacjent musi pokryć z własnych środków. Zaraz po powrocie do Niemiec dostarcza dokument potwierdzający zakończenie leczenia oraz wskazuje numer konta na który kasa chorych zwraca całość lub część kosztów leczenia.

Czy kasa pokrywa 100% kosztów leczenia w Polsce

W przypadku leczenia zachowawczego oraz pomocy doraźnej zwykle kasa zwraca poniesione koszty leczenia. Zwrot za leczenie protetyczne odbywa się tylko w części do kwoty przyznanej w dopłacie („Festzuschuss”). Pacjent otrzymując zgodę na leczenie z kasy chorych uzyskuje informację dotyczącą wysokości przyznanego zwrotu.
Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Niemczech, istnieje możliwość uzyskania 100% zwrotu, należy jednak spełnić odpowiednie kryteria.

Ile kosztuje wykonanie planu leczenia

Plan leczenia protetycznego oraz pełna dokumentacja to koszt 150 zł. Jeżeli Pacjent rozpocznie leczenie w KLONKO-DENT, kwota ta pomniejsza koszty leczenia. Kasa chorych zwraca również 25-30 EUR