Implanty

Implanty Bydgoszcz

Radosny uśmiech w poczuciu komfortu i estetyki, czyli parę słów o implantach zębowych

Każdy, kogo bolał kiedykolwiek któryś z zębów, mówił sobie wówczas, że najchętniej to, by się go pozbył raz na zawsze i po problemie. Wiele osób panicznie boi się wizyt u stomatologa pomimo bólu i doprowadza swoje zęby do istnej „ruiny”, byle tylko nie zasiąść na fotelu dentystycznym. Cóż… Stomatolog nie przyjdzie do nich sam i nikogo na ten fotel nie będzie sadzał na siłę. Jednakże po pewnym czasie te osoby i tak pojawiają się w gabinetach stomatologicznych, załamane i zawstydzone swoim niekompletnym uzębieniem. Wyobraźcie sobie np. piękną dziewczynę, która dopóki ma zamknięte usta jest niezwykle atrakcyjną, ale kiedy posyła swój uśmiech, nie wiecie w którą stronę macie spoglądać, bo brakuje jej kilku zębów. Widok niezbyt ciekawy, niestety. .. Dlatego też wielu ludzi, którzy mają problemy z uzębieniem, decyduje się je uzupełnić. Udają się zatem do stomatologa, by doradził, co jest lepszym rozwiązaniem dla ich dość wstydliwego problemu: proteza, czy implanty? W dzisiejszych czasach każdy dobry stomatolog powie Ci, że implanty są zdecydowanie lepszym wyborem. I będzie miał on oczywiście rację. Dlaczego? Przeczytaj poniżej, by raz na zawsze pozbyć się swoich wątpliwości.

 • Pierwszy etap to wszczepienie implantu – czyli „korzenia” na którym w drugim etapie leczenia dokonuje się odbudowy korony zęba.
 • Drugi etap leczenia rozpoczyna się dopiero gdy implant zintegruje się s kością, trwa to zwykle kilka miesięcy.

Implanty w Bydgoszczy – estetyka, funkcjonalność, bezpieczeństwo

 • Proteza, czy implanty?

Czy masz ochotę każdego dnia wyjmować swoje sztuczne zęby i dokładnie je oczyszczać? Bardzo wątpliwe. Czy chcesz jeść dorodne jabłka, makowce i gryźć landrynki? Z pewnością tak. Oglądasz reklamy, gdzie Pani boi się opowiadać dowcipy, bo wyskoczy jej proteza? Na pewno. Chce ci się bawić w przyklejanie protezy? Niezbyt ciekawe zajęcie. Odczuwasz starach, że ugryziesz coś twardego i nagle po Twoich sztucznych zębach? Niejednokrotnie.
Zatem masz już odpowiedź na pytanie. Implanty są zdecydowanie lepszym sposobem na wypełnienie Twojego uzębienia, gdyż:

 1. nie musisz ich wyjmować,
 2. możesz jeść to, na co masz ochotę,
 3. możesz śmiać się do utraty tchu,
 4. nie bawisz się w przyklejanie,
 5. nie boisz się, że w każdej chwili coś Ci pęknie lub się złamie
 • Co to jest implant?

Implant jest sztucznym korzeniem zęba, wykonanym z tytanu. Należy dodać w tym miejscu,iż doskonale łączy się on z tkanką kostną.

 • Czy implant może uczulać?

Absolutnie nie. Tytan jest takim rodzajem materiału, który nie uczula pacjentów.

 • Jak jest zakładany implant?

Śrubę implantu mocuje się w nawierconej kości. Następnie na tej śrubie osadzane są: łącznik i korona zęba. Ząb zbudowany jest z materiału o nazwie cyrkon, który po odpowiedniej obróbce wygląda jak naturalny i oczywiście zdrowy ząb.

 • Czy mocowanie implantu jest bolesne?

W dzisiejszych czasach stomatologia jest tak rozwiniętą dziedziną medycyny, iż zabieg wstawienia implantu jest zabiegiem naprawdę bezbolesnym. Nadmienić tutaj należy także fakt, iż pacjent nie odczuwa bólu zarówno w trakcie zabiegu, jak i też w trakcie rekonwalescencji. Podczas zabiegu stosuje się odpowiednią dawkę znieczulenia miejscowego, a w okresie rekonwalescencji środki przeciwbólowe, które zaleci lekarz stomatolog.

 • Czy ryzyko odrzucenia implantu jest wysokie?

To, że implant może zostać odrzucony jest bardzo mało prawdopodobne. Tylko u kilku procent pacjentów zdarzają się takie przypadki. Najczęściej dotyczy to osób, które nie poinformowały stomatologa przed zabiegiem o ciężkich patologiach swojego organizmu lub też nieodpowiednio dbały o higienę jamy ustnej. Jak zostało wspomniane już wcześniej, implant jest zbudowany z materiału, który bardzo dobrze integruje się z tkanką kostną człowieka, czyli tytanu.

 • Czy implantacja jest długim procesem?

Na dzień dzisiejszy dobre kliniki stomatologiczne, które wykorzystują najwyższej jakości materiały i technologie, sprawiają, iż proces ten może potrwać zazwyczaj 3 – 6 miesięcy.
Sam proces implantacji składa się z dwóch części:

 • część I – jest częścią chirurgiczną, która polega na wszczepieniu implantu zęba,
 • część II – jest częścią protetyczną, polegającą na wykonaniu korony zęba
 • Czy proces implantacji ma wiele przeciwwskazań?

Jak każdy z zabiegów medycznych, proces implantacji ma pewne przeciwwskazania do jego zastosowania, ale niewielka liczba osób wie, że jest to proces bardzo bezpieczny. Do przeciwwskazań należą tutaj:

 • choroby nowotworowe – pamiętaj, że leczenie w trakcie tej choroby, jak i też ona sama bardzo osłabiają ludzki organizm, przez co istnieje duże ryzyko odrzucenia wszczepu,
 • ciąża – każda kobieta wie, iż w tym stanie powinna dbać o swoje uzębienie szczególnie, ale implantacja jest zabiegiem ingerującym w jej organizm, zatem zabieg ten należy odłożyć na później,
 • infekcja – proces chorobowy wywołany czynnikami bakteryjnymi lub wirusowymi znacznie opóźni gojenie się, a także może powodować odrzucenie wszczepu lub kolejne zakażenie,
 • cukrzyca i nadciśnienie – jeżeli pacjent cierpi na którąś z tych ogólnoustrojowych chorób, powinien najpierw zasięgnąć porady lekarza prowadzącego i rozważyć wszystkie za oraz przeciw, nim zdecyduje się na proces implantacji zęba, bowiem obydwie z tych chorób znacznie opóźniają proces gojenia się.
 • Czy w trakcie gojenia się wszczepionego implantu pacjent chodzi bez zęba?

Tym faktem akurat zadręczać się nie musisz, gdyż z pewnością nie będziesz chodził szczerbaty. Nadal będziesz mógł rozsyłać uśmiechy na lewo i prawo, bowiem stomatolog założy Ci na czas gojenia wszczepu uzupełnienie czasowe.

 • Czy implantacja jest naprawdę bardzo drogim rozwiązaniem?

Pojęcie „drogi”, czy też „kosztowny” dla każdego ma indywidualne znaczenie. Nie jest to z pewnością jeden z najtańszych zabiegów stomatologicznych, ale nie odbiega on też cenowo od wstawienia mostu protetycznego, przy czym różnica między tym a tym jest kolosalna. Implant niczym nie różni się od naturalnego zęba, a przy tej drugiej opcji niestety różnica jest widoczna.

Dlatego też odłóż sobie trochę pieniędzy i zadbaj o estetykę swojego uzębienia w sposób profesjonalny tak, by Twój uśmiech nie budził zażenowania i wątpliwości.

Implanty – dodatkowe pytania?

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani leczeniem implantologicznym zapraszamy do naszej kliniki. Prawidłowa diagnostyka i planowanie leczenia są kluczem do sukcesu. W naszej klinice stomatologicznej w Bydgoszczy przeprowadzicie Państwo pełną diagnostykę, czyli badanie tomografem 3D. Konsultacja z lekarzem pozwoli w pełni zaplanować kolejne etapy leczenia. W oparciu o najnowszej, światowej klasy sprzęt oraz aktualną wiedzę medyczną lekarz zaproponuje optymalne rozwiązanie w konkretnym przypadku. Jeżeli masz więcej pytań, potrzebujesz konkretnej informacji zapraszamy na konsultacje.

Na wizytę konsultację – „implantologiczną”można umówić się:

telefonicznie dzwoniąc do rejestracji pod numer 798 901 370

wysyłając emaila na adres: prestige@klonko-dent.com

wypełniając formularz online: tutaj