Wybielanie zębów

wybielanie bydgoszcz
W naszym gabinecie stomatologicznym w Bydgoszczy, wybielanie zębów daje znakomite efekty. Metoda skierowana do tych, którzy chcą uzyskać efekt natychmiastowy. Cały zabieg trwa około 30-45 minut. W razie konieczności, zabieg powtarzany jest. Należy liczyć się z nadwrażliwością zębów jaka może pojawić się po wykonanym zabiegu oraz z koniecznością stosowania tzw. „białej diety” przez wyznaczony okres czasu.

Zapraszamy do naszego Gabinetu Stomatologicznego. Lekarz stomatolog dokładnie wyjaśni i dobierze najlepszą dla Państwa metodę wybielania. Zachęcamy Pacjentów przed podjęciem decyzji o wybielaniu na konsulatacje z lekarzem.

Całkowity koszt wybielania w gabinecie to 800zł pod warunkiem, że zabieg podyktowany jest względami medycznymi. Jeżeli jest to zabieg tylko czysto estetyczny wówczas cena wynosi 800 zł + 23% VAT czyli 984 zł

Chcesz mieć zdrowe i lśniące białe zęby, masz jakiekolwiek pytania związane z wybielaniem zębów – skontaktuj się z nami.

ZOBACZ AKTUALNE PROMOCJE 

Przed zabiegiem wybielania

Pacjent przed zabiegiem musi mieć odpowiednio przygotowane zęby. Wyczyszczone z osadu, płytki nazębnej, kamienia – wybielanie kamienia czy osadu nie miałoby żadnego sensu. W tym celu zwykle poddaje się zabiegom higienizacji (skaling ultradźwiękowy, piaskowanie, polerowanie). Należy również bezwzględnie wyleczyć duże ubytki próchnicowe.

 

Wskazania po zabiegu wybielania

Przez dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną. Aby utrwalić efekt wybielania przez dwie doby po zabiegu należy unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne wchłonięcie barwników. Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, czerwonych buraczków, barszczu, potraw z curry, coli i innych napojów gazowanych, soków owocowych. Zalecana jest tak zwana „biała dieta”, czyli pokarmy nie posiadające barwników. Nie przestrzeganie rygoru „białej diety” może zaowocować utratą efektu wybielania, gdyż częściowo odwodnione szkliwo wraca do stanu sprzed zabiegu intensywnie chłonąc płyny z jamy ustnej. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu. Przez dobę po zabiegu należy również unikać spożywania bardzo gorących i bardzo zimnych pokarmów i napojów ze względu na mogącą wystąpić przejściową nadwrażliwość pozabiegową.

Drogi Pacjencie!, po wybielaniu należy liczyć się z nadwrażliwością zębów jaka może pojawić się po wykonanym zabiegu oraz z koniecznością stosowania tzw. „białej diety” przez wyznaczony czas. Należy unikać spożywania produktów kwaśnych oraz silnie barwionych. Dolegliwości bólowe mogą pojawić się szczególnie przy zmianach temperatury, zwłaszcza na zimno, a także podczas spożywania kwaśnych napojów oraz posiłków. Zazwyczaj nadwrażliwość znika maksymalnie w ciągu 3 dni. Środek wybielający w kontakcie z tkanką miękką , może wywołać białe plamy oraz czasowe podrażnienie – znika bezpowrotnie zazwyczaj w ciągu 2 godzin.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wybielaniu zaleca się również stosowanie łagodnej pasty wybielającej, aby dokładnie usuwać powierzchowne przebarwienia i osady tak, aby nie dopuścić do ich przeniknięcia w głąb zęba. Pasty te zawierają środek ścierny, należy zapytać w aptece o dostępność takich past.

 

Ważne informacje dla pacjenta

Kolor wypełnień oraz uzupełnień protetycznych przy wybielaniu nie ulega zmianie i po zakończonej terapii trzeba będzie je wymienić (zwykle w okresie 7-14 dni po zakończonym wybielaniu).

Zęby martwe mogą wybielać się mniej intensywnie lub wcale, w tym przypadku może być konieczne zastosowanie wybielania endo – można zapytać o takie wybielanie stomatologa.

Zęby które uległy przebarwieniu z powodu stosowania antybiotyku (tetracyklina), mogą wybielać się mniej intensywnie lub wcale.

 

Przeciwwskazania, czyli nie wybielamy gdy….

  • kobieta w ciąży, karmiąca piersią.
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne na dziąsłach lub cierpiących na zapalenie dziąseł, choroby przyzębia oraz osoby uczulone na składniki preparatu.
  • pacjenci poniżej 16 roku życia.
  • duże ubytki próchnicowe, pęknięcia szkliwa, nieszczelności w odbudowach, odsłąnięta zębina oraz inne czynniki mogące być przyczyną niepowodzenia należy wyleczyć przed rozpoczęciem zabiegu.