Implanty

implanty Bydgoszcz

Implanty w Bydgoszczy

W naszej klinice stomatologicznej w Bydgoszczy, zabiegi implantacji dają znakomite efekty. Leczenie implantologiczne skierowane jest do tych pacjentów, którzy posiadają braki w uzębieniu i chcą wykonać stałe uzupełnienie. Problemy z jedzeniem, a nawet wykluczenie społeczne to skutki nieleczonych ubytków. Osadzenie implantów rozwiąże te problemy.

Implant jest fundamentem, na którym stabilnie wspierają się zęby. Daje pacjentowi niemal stuprocentową pewność, że bez obaw będzie mógł jeść, gryźć, żuć oraz prezentować swój piękny uśmiech. Cały zabieg implantacji trwa często tyle ile klasyczna wizyta, czyli około 40-60 minut. W większości przypadków pacjent po zabiegu implantacji może normalnie funkcjonować. Należy jednak pamiętać, że całe leczenie składa się z dwóch zasadniczych etapów.

 • Pierwszy etap to wszczepienie implantu – czyli „korzenia” na którym w drugim etapie leczenia dokonuje się odbudowy korony zęba.
 • Drugi etap leczenia rozpoczyna się dopiero gdy implant zintegruje się s kością, trwa to zwykle kilka miesięcy.

Implanty – najczęstsze pytania

 • Czy zabieg wszczepienia implantów jest bolesny?

Nie, jest to procedura bezbolesna i przez zdecydowaną większość pacjentów jest dużo lepiej odbierana niż na przykład leczenie kanałowe zębów.

 • Czy o implanty należy dbać jak o własne zęby?

Tak, właściwa higiena uzupełnień protetycznych opartych na implantach powinna obejmować codzienne ich szczotkowanie, użycie specjalnej nici dentystycznej czy irygacji. Prawidłowa higiena jest bardzo ważna.

 • Czy implant to nowy ząb?

Wszczepienie implantu kończy się na poziomie kości. Implant z uzupełnieniem protetycznym czyli koroną porcelanową połączony jest łącznikiem. Korona jest widoczna w jamie ustnej.  „Nowy ząb” to zintegrowana korona protetyczna z implantem. Implant to część która jest w kości, odpowiednik korzenia zęba, a odbudowa protetyczna, czyli korona porcelanowa to odpowiednik korony zęba.

 • Czym rozpoczyna się leczenie implantologiczne?

Rozpoczynając leczenie implantologiczne, zaczynamy od szeroko pojętej diagnostyki. Pacjent wykonuje zdjęcie panoramiczne i tomografię komputerową, które dadzą dokładny obraz stanu uzębienia oraz kości. Całą diagnostykę przeprowadzamy na miejscu u nas w klinice. W trakcie konsultacji podczas badania jamy ustnej sprawdzamy szczegółowo stan dziąseł, zębów oraz kości. Lekarz przeprowadza również dokładny wywiad lekarski.

 • Czy po usunięciu zęba można od razu wszczepić implant?

Oczywiście istnieje taka możliwość, ale jest uwarunkowana wieloma czynnikami związanymi głównie z warunkami anatomicznymi… oraz zdrową tkanką, w która będzie wszczepiany implant. Zaleca się jednak poczekać od 6-10 tygodni, tak aby tkanka kostna odbudowała się i wzmocniła oraz zagoiło się dziąsło. Jest to bardzo istotne przy wszczepianiu i szczelnym zamykaniu implantu przez dziąsło.

 • Jak długo trwa cały proces leczenia implantologicznego?

Możemy mówić o dwóch etapach leczenia implantologicznego:

 • pierwszy etap chirurgiczny, czyli wszczepienie implantu lub implantów oraz cały okres wygojenia trwają od 3-6 miesięcy,
 • drugi etap protetyczny, czyli odbudowa zęba na zintegrowanym implancie, trwa tyle ile odbudowa klasycznej korony. W naszej klinice jest to zwykle kilka dni roboczych

Przy sprzyjających warunkach anatomicznych, w niektórych przypadkach – odpowiednia ilość i jakość kości – możliwa jest implantacja oraz natychmiastowa odbudowa zęba lub zębów, uzupełnieniami tymczasowymi. Po wygojeniu dziąsła następuje wymiana uzupełnienia tymczasowego na ostateczne. Jest to tzw. natychmiastowe obciążenie implantu.

 • Czy każdemu pacjentowi można wszczepić implant?

Tak jak w przypadku innych zabiegów chirurgicznych istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania zabiegu implantologicznego.

Przeciwwskazania bezwzględne:

 1. ciężkie choroby psychiczne,
 2. choroby układowe,
 3. nie wyrównana cukrzyca,
 4. zaburzenia hematologiczne,
 5. totalny brak nawyków higienicznych,
 6. skrajne przypadki zaniku tkanki kostnej.

Przeciwwskazania względne:

 1. wiek pacjenta – młodzi poniżej 16. roku życia nie mogą zostać poddani zabiegowi umieszczenia implantów, ponieważ ich kościec nie jest jeszcze w pełni rozwinięty,
 2. cukrzyca – musimy na stałe wyrównać poziom cukru we krwi,
 3. zła higiena jamy ustnej – musimy przeprowadzić higienizację,
 4. choroby przyzębia – zabiegi leczenia przyzębia,
 5. zaburzenia zgryzu – leczenie ortodontyczne,
 6. brak odpowiedniej ilości tkanki kostnej – zabiegi odbudowy kości,
 • Dlaczego leczenie implantologiczne w Bydgoszczy?

Leczenie implantologiczne pozwala w sposób maksymalnie naśladujący naturę uzupełnić utracone z różnych przyczyn zęby. Uzupełnienie to jest rozwiązaniem długotrwałym, poprawiającym wygląd i jakość życia. Jest to alternatywa dla tradycyjnych mostów oraz dla ruchomych protez, które choćby najlepiej i najstaranniej wykonane nie są rozwiązaniem komfortowym dla pacjenta. W przypadku całkowitego bezzębia leczenie implantologiczne pozwala nam na ustabilizowanie protez, a nawet zastąpienie ich uzupełnieniem na stale umocowanym do wszczepów.

 • Czy wszczepienie implantu jest zabiegiem bezpiecznym?

Ogromny rozwój implantologii stomatologicznej spowodował, że w obecnych czasach leczenie to jest  wysoko przewidywalne i bezpieczne dla pacjenta.

 • Jakie jest ryzyko nie przyjęcia się wszczepu?

Brak integracji implantu z kością zdarza się rzadko. Statystycznie jest to ok. 2-3%, czyli na 100 wszczepionych implantów dwa lub trzy nie zrastają się z kością. Przyczyny tych niepowodzeń są różne. Powodem może być zły stan kości, infekcja Często trudno określić co było przyczyną wydzielenia się implantu.

 • Jak długo utrzyma się w kości wszczepiony implant?

Jeśli leczenie implanto-protetyczne zostało wykonane prawidłowo, a pacjent utrzymuje dobrą higienę jamy ustnej i regularnie zgłasza się na wizyty kontrolne wyniki leczenia na pewno będą długo-czasowe. Możemy tu mówić o średniej przeżywalności implantu, która wynosi 15-20 lat. Musimy jednak zdać sobie sprawę z tego, że bezproblemowe funkcjonowanie uzupełnień protetycznych na implantach w największym stopniu zależy od pacjenta. Idealnie utrzymywana higiena jamy ustnej oraz dbanie o własne zęby i dziąsła skutkuje bardzo długim czasem funkcjonowania implantów i odbudowanych na nich zębów.

 • Ile kosztuje implant?

W naszej klinice stomatologicznej w Bydgoszczy często organizujemy promocyjne zabiegi w obniżonej cenie. Warto śledzić nasza stronę www oraz profil na facebook-u i skorzystać z tego typu promocji. Regularny koszt zabiegu implantacji to 2500 zł. Jest to pierwszy etap leczenia. Drugim etapem leczenia po kilku miesiącach od wszczepienia implantu jest odbudowa protetyczna. Koszt odbudowy – porcelanowej korony wraz z łącznikiem to 1800 zł. Należy pamiętać jednak, że jest to wydatek rozłożony w czasie. Ponadto w Klonko-Dent istnieje również możliwość płatności za leczenie w formie rat.

 

Implanty – dodatkowe pytania?

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani leczeniem implantologicznym zapraszamy do naszej kliniki. Prawidłowa diagnostyka i planowanie leczenia są kluczem do sukcesu. W naszej klinice stomatologicznej w Bydgoszczy przeprowadzicie Państwo pełną diagnostykę, czyli badanie tomografem 3D. Konsultacja z lekarzem specjalistą pozwoli w pełni zaplanować kolejne etapy leczenia. W oparciu o najnowszej, światowej klasy sprzęt oraz aktualną wiedzę medyczną lekarz zaproponuje optymalne rozwiązanie w konkretnym przypadku. Jeżeli masz więcej pytań, potrzebujesz konkretnej informacji zapraszamy na konsultacje.

Na wizytę konsultację – „implantologiczną”można umówić się:

telefonicznie dzwoniąc do rejestracji pod numer 798 901 370

wysyłając emaila na adres: prestige@klonko-dent.com

wypełniając formularz online: tutaj